10 kroków do pięknego wnętrza domu
Każdy z nas marzył o tym, aby mieć piękny dom i piękne wnętrze. A teraz, gdy żyjemy w XXI wieku, nie jest to już tylko marzenie. Dzięki postępowi technologicznemu możemy z łatwością
Jak urządzić kuchnię w jeden wieczór
Każdy właściciel domu chce mieć nowoczesny i piękny dom. Dom z nowoczesną i piękną kuchnią jest bardziej atrakcyjny i wygląda z klasą. Dlatego ważne jest, aby stworzyć piękną kuchnię.
Jak stworzyć nowoczesny wygląd salonu, nie wydając zbyt wiele pieniędzy
Myślisz że nowoczesny żywy pokój kosztuje ciebie fortunę? Myślę że ty mylisz się ponieważ ty no widziałeś nowoczesnego projekt żywych pokojów które
6 najlepszych wskazówek, jak wybrać motyw dekoracyjny do domu
Dom jest drugą co do wielkości inwestycją, że człowiek robi i najważniejszy. Twój dom musi być urządzone z odpowiednim tematem, aby dom był piękny i przyjazny.
Jaka jest różnica między domem nowoczesnym a tradycyjnym?
Domy tradycyjne to takie, które mają oddzielną kuchnię i jadalnię, pokój dzienny i oddzielną sypialnię. Jest to typ domu, który został zbudowany w dawnych czasach
Jak urządzić dom w stylu eklektycznym
Co to jest styl eklektyczny? Podstawowe informacje o nim.
Eklektyczny to najczęstszy termin używany do dekoracji domu, który miesza różne style. Wiele osób uważa, że styl eklektyczny
Jak stylowo i elegancko urządzić pokój dzienny?
Salon jest najważniejszym pomieszczeniem w domu, jest to miejsce, w którym spędzasz maksimum czasu i w tej przestrzeni mamy szansę na relaks i spędzenie jakościowego czasu

Od czasu do czasu w Internecie pojawiają się artykuły i wpisy na FB o koszmarnie wysokich cenach przejazdu warszawską taksówką. Najczęściej ofiarami są zagraniczni turyści, dla których, jeśli pojazd stoi na parkingu dla taksówek i wygląda jak taksówka, to po prostu taksówką jest. Życie dowodzi, że niekoniecznie. Jak uniknąć przykrej sytuacji, kiedy po wykonanej usłudze dowiadujemy się o tak wysokiej zapłacie za kurs, że włos nam się jeży na głowie.

Zwracaj uwagę na wygląd pojazdu

Taksówka w Warszawie musi być oznaczona kogutem z napisem taxi na dachu, a na przedniej szybie posiadać hologram z numerem licencji taksówkarza. Widocznym, na pierwszy rzut oka, oznaczeniem jest także żółto-czerwony pas. Umieszczony na nim numer jest numerem bocznym taksówki. Pod spodem musi znajdować się herb Warszawy.
Nie widzisz tych oznaczeń. Ryzykujesz przejazd zgodnie z cennikiem z kosmosu.

Wsiadłeś do taksówki, co zobaczysz w jej wnętrzu

Identyfikator taksówkarza, z hologramem, zdjęciem, imieniem i nazwiskiem powinien być umieszczony w widocznym miejscu. Pasażer powinien także widzieć taksometr z wyświetlaną kwotą do zapłaty i taryfą. Na szybie w prawdziwej taksówce powinna się znajdować tabliczka z wyciągiem z taryfy i miejsce, gdzie pasażer może adresować ewentualne skargi.

Podróżujesz taksówką – co powinieneś wiedzieć

W zależności od dnia, godziny i strefy opłata z 1 km może się zmieniać. Najtańsza jest taryfa pierwsza obowiązująca w strefie I w godzinach od 6:00 do 22:00. Tam zapłacisz najwyżej 3 zł za kilometr. Najdroższa jest podróż w godzinach nocnych, święta i niedziele poza strefą I. Stawka ustalona przez miasto to już 9 zł za kilometr. O każdej zmianie taryfy, związanej na przykład ze zmianą strefy, taksówkarz ma obowiązek poinformować pasażera.
W praktyce korporacje taxi w Warszawie stosują niższe stawki za przejazdy niż uchwalone przez miasto. Najwyższa z nich to 2, 40 zł za kilometr w I strefie w godzinach dziennych. Dodać należy także opłatę początkową, która wynosi 8 zł.

Żądaj paragonu

Przejazd taksówką z korporacji, powinien być potwierdzony wystawieniem paragonu z kasy fiskalnej, a jeśli klient sobie zażyczy taksówkarz powinien wystawić mu rachunek. Dysponując takimi dokumentami można reklamować jakość wykonanej usługi.

Unikaj naganiaczy

Pod dworcami można spotkać osoby proponujące podwózkę. Skorzystanie z takiej usługi niesie ryzyko, że owszem dojedziesz, gdzie chciałeś, ale cena takiego przejazdu może nieprzyjemnie rozczarować.

 

Artykuł powstał dzięki https://eletaxi.pl/ – czas na wygodne podróże taksówką