Czym na rynku polskim zajmuje się firma Stasto Automation?
Firma Stasto Automation od lat ugruntowuje swoją pozycję na polskim rynku jako dostawca zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie automatyki przemysłowej. Specjalizując
Dębowe Łóżka – Synonim Luksusu i Komfortu w Sypialni
Sypialnia to miejsce, gdzie spędzamy znaczną część naszego życia, regenerując siły i odpoczywając po codziennych obowiązkach. Wybór odpowiedniego łóżka ma kluczowe
Przyjemność masażu w domowym zaciszu: jak wybrać fotel z masażem?
Posiadanie fotela z masażem w domu otwiera drzwi do codziennej dawki luksusu i relaksu. To nie tylko sposób na złagodzenie bólu i napięcia mięśniowego
Frezarka do drewna – sekret doskonałych wykończeń w stolarstwie
Za każdym pięknym meblem, wyrafinowanym detalem drewnianym, stoi frezarka do drewna. Ale jak wybrać odpowiednią maszynę i gdzie znaleźć najlepsze oferty? 
Innowacyjne oświetlenie i estetyka w Twoim domu - sekrety listew przysufitowych
Współczesne wnętrza domów i mieszkań ewoluują, stając się coraz bardziej funkcjonalne i estetyczne. W tym kontekście listwy przysufitowe,
Rewolucja Przemysłu 4.0: Innowacje, Technologie i Wyzwania w Nowoczesnej Produkcji
Czwarta rewolucja przemysłowa, znana również jako Przemysł 4.0, zdecydowanie przekształca globalny krajobraz produkcyjny. Ten dynamiczny
Czym wyróżnia się funkcjonalna kuchnia?
Kuchnia jest sercem każdego domu, dlatego wybór mebli i jej aranżacja powinny być przemyślane i dopasowane do naszych potrzeb. Warto zdecydować się na funkcjonalne pomieszczenie,

Mieszkania znajdujące się przy ruchliwych ulicach mogą być niezwykle głośne. Innym źródłem hałasu mogą być sąsiedzi z piętra wyżej, niżej lub mieszkający obok. Zdarza się, że ściany w bloku są niezwykle cienkie, dlatego słyszysz każdy szum. Przeszkadza Ci to w codziennym odpoczynku lub w pracy? Sprawdź w jaki sposób możesz wyciszyć swoje wnętrza.

Zastosuj podwieszany sufit, żeby zmniejszyć ilość hałasu z piętra wyżej

Podwieszany sufit jest nie tylko ciekawym i eleganckim dodatkiem do wnętrza. Umożliwia również dodatkowe wyciszenie mieszkania. Nad płytami z karton-gipsu pojawia się dodatkowa przestrzeń. Dzięki temu dźwięki rozchodzą się jeszcze w górnej części pomieszczenia. Do Twoich uszu dobiegają jedynie niewielkie szumy. Możesz nawet w ogóle nie słyszeć swoich sąsiadów z piętra wyżej.

Dodatkowe panele na ścianie wpływają na wyciszenie mieszkania

Jeżeli przeszkadzają Ci szumy dobiegające zza ściany na to również jest rozwiązanie. Możesz zastosować specjalne panele wyciszające. Zazwyczaj są one umieszczane już na tynku. To rozwiązanie spotyka się zazwyczaj w studiach muzycznych lub pokojach osób grających na instrumentach. Jednak równie dobrze sprawdza się w standardowych mieszkaniach. Jednak prawdopodobnie nie chcesz, żeby na Twojej ścianie znajdowały się wygłuszające panele.

Pojawia się tutaj drugie rozwiązanie, które jest stosowane w blokach. Jego największą zaletą, oprócz wyciszenia jest to, że go nie widać. Wystarczy skorzystać z paneli wyciszających, na które możesz położyć tynk. Wówczas nie dociera do Ciebie dźwięk zza ściany.

Wycisz podłogi i ogranicz dźwięki dochodzące z piętra niżej

Co zrobić w sytuacji, kiedy nieprzyjemne dźwięki dobiegają z mieszkania znajdującego się piętro niżej? Mowa tutaj zazwyczaj o sytuacji, kiedy sąsiedzi mają wyjątkowo głośne zwierzę. Możesz wówczas spróbować rozwiązania na podłodze. Jednak warto tutaj zaznaczyć, że jest to najrzadziej stosowany sposób na wyciszenie mieszkania. Kładąc panele lub kafelki warto ułożyć pod nimi dodatkową warstwę izolacji. W ten sposób zapewnisz sobie wyciszenie mieszkania, a przy okazji podniesiesz temperaturę w pomieszczeniach.

Zastosuj rolety zewnętrzne, żeby zredukować hałasy z zewnątrz

Hałas z zewnątrz może być uciążliwy niezależnie od miejsca zamieszkania. Wówczas wyciszanie ścian okazuje się nieskuteczne. Zazwyczaj szum przechodzi przez okna, które nie są dostatecznie szczelne. Możesz pozbyć się problemu to za pomocą jednego, prostego rozwiązania. Są nim rolety zewnętrzne.

Są one wykonane z materiałów, które w znaczącym stopniu ograniczają dopływ dźwięków do mieszkania. Dodatkowo chronią przed włamaniem i umożliwiają zachowanie optymalnej temperatury we wnętrzach. Uszczelniają Twoje okna i zwiększają komfort codziennego życia. Dzięki wyciszeniu szumów z zewnątrz jakość Twojego wypoczynku z pewnością znacznie się poprawi.

Gdzie można kupić dobrej jakości rolety zewnętrzne?

Kupując rolety zewnętrzne koniecznie należy zwrócić uwagę na ich wysoką jakość. Dzięki temu masz pewność, że zastosowane rozwiązanie spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że wyciszenie pomieszczeń to tylko jedna z ich funkcji. Przede wszystkim mają one zabezpieczać okna oraz umożliwiać lepszą regulację temperatury we wnętrzach.

Rolety-Żaluzje-Katowice to producent osłon okiennych dopasowanych do wymagań klientów. Umożliwiają doskonały dobór produktów w zależności od Twoich potrzeb. Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na wyciszeniu pomieszczeń, doradcy wybiorą najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.