Frezarka do drewna – sekret doskonałych wykończeń w stolarstwie
Za każdym pięknym meblem, wyrafinowanym detalem drewnianym, stoi frezarka do drewna. Ale jak wybrać odpowiednią maszynę i gdzie znaleźć najlepsze oferty? 
Innowacyjne oświetlenie i estetyka w Twoim domu - sekrety listew przysufitowych
Współczesne wnętrza domów i mieszkań ewoluują, stając się coraz bardziej funkcjonalne i estetyczne. W tym kontekście listwy przysufitowe,
Rewolucja Przemysłu 4.0: Innowacje, Technologie i Wyzwania w Nowoczesnej Produkcji
Czwarta rewolucja przemysłowa, znana również jako Przemysł 4.0, zdecydowanie przekształca globalny krajobraz produkcyjny. Ten dynamiczny
Czym wyróżnia się funkcjonalna kuchnia?
Kuchnia jest sercem każdego domu, dlatego wybór mebli i jej aranżacja powinny być przemyślane i dopasowane do naszych potrzeb. Warto zdecydować się na funkcjonalne pomieszczenie,
Kuchnia tradycyjna czy nowoczesna — która lepsza?
Kuchnia tradycyjna charakteryzuje się klasycznym podejściem do wyposażenia. Znajdziesz w niej wiele dodatków, które są estetycznie ustawione na blacie. Możesz zauważyć
Jak wyciszyć mieszkanie?
Mieszkania znajdujące się przy ruchliwych ulicach mogą być niezwykle głośne. Innym źródłem hałasu mogą być sąsiedzi z piętra wyżej, niżej lub mieszkający obok. Zdarza się, że ściany w bloku są
5 Najlepsze pomysły na renowację dla Twojego domu
Jeśli planujesz wyremontować swój dom, to powinieneś wiedzieć, że najlepszą rzeczą jest to, że będzie to przyjemne doświadczenie dla Twojej rodziny. Jeśli myślisz, aby

Czasami po wyjęciu ubrań z pralki, zauważamy, że odzież ma nieprzyjemny zapach. Zastanawiamy się wówczas co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Zatem, jak sprawdzić krok po kroku, co jest powodem tej sytuacji i na jakie elementy należy zwrócić uwagę?

Poszczególne kroki

1.Wyjmujemy filtr z pralki, a następnie opłukujemy go wstępnie pod bieżącą wodą. Następnie powinniśmy zastosować odkamieniacz, gdyż zdarza się, że filtry są pokryte grubą warstwą kamienia, co niekorzystnie wpływa na całe działanie urządzenia. Nie zapominajmy też o wytarciu komory.
2.Szukając sposób na to jak usunąć brzydki zapach z pralki powinniśmy też zajrzeć do szuflady. W szufladzie gromadzi się proszek do prania lub zalega inny płyn piorący, powodując tym samym odór. Szufladę myjemy, stosujemy odkamieniacz, jeśli to konieczne, a następnie wycieramy do sucha. Komorę szuflady także musimy umyć.
3.Przyczyną smrodu może być również zalegająca woda w rurach. Jeśli rury odpływowe są pozaginane, to wówczas w tych miejscach dochodzi do zastojów. Im te rzadziej używamy pralki, tym smród może być większy.
4. Grzyb i pleśń, które rozpanoszyły się we wnętrzu pralki, wymagają potraktowania specjalistycznymi środkami grzybobójczymi. Przydatne w tej kwestii mogą być preparaty dedykowane do pralek automatycznych z aktywnym węglem.

Jak usunąć brzydki zapach z pralki jeszcze skuteczniej?

+Nie zapominajmy o tym, żeby tuż po skończonym praniu i wyjęciu ubrań z urządzenia, zostawić otwarte drzwiczki. Będzie to sprzyjało odpowiedniej cyrkulacji powietrza i pozwoli wyschnąć resztkom wody.
+Od czasu do czasu dobrze jest ustawić program piorący na 90 stopni. Ta czynność ,,wymiecie” bakterie chorobotwórcze oraz odkazić urządzenie. Przed włączeniem pralkę należy opróżnić z odzieży.
+ Możemy przygotować samodzielnie preparat składający się z sody oczyszczonej i octu. Produkty te wchodzą w reakcję chemiczną, która skutecznie dezynfekuje i usuwa przy okazji kamień. Należy wlać przygotowany środek do bębna, a następnie włączyć pralkę. Uważajmy jednak, ponieważ soda może zostawić biały nalot.
Korzystanie z pralki jest o tyle przyjemniejsze, kiedy jest ona czysta i pachnąca. Ponadto, regularne czyszczenie zapobiega szybkiemu psuciu się zarówno poszczególnych elementów, jak i całego urządzenia.