Czym na rynku polskim zajmuje się firma Stasto Automation?
Firma Stasto Automation od lat ugruntowuje swoją pozycję na polskim rynku jako dostawca zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie automatyki przemysłowej. Specjalizując
Dębowe Łóżka – Synonim Luksusu i Komfortu w Sypialni
Sypialnia to miejsce, gdzie spędzamy znaczną część naszego życia, regenerując siły i odpoczywając po codziennych obowiązkach. Wybór odpowiedniego łóżka ma kluczowe
Przyjemność masażu w domowym zaciszu: jak wybrać fotel z masażem?
Posiadanie fotela z masażem w domu otwiera drzwi do codziennej dawki luksusu i relaksu. To nie tylko sposób na złagodzenie bólu i napięcia mięśniowego
Frezarka do drewna – sekret doskonałych wykończeń w stolarstwie
Za każdym pięknym meblem, wyrafinowanym detalem drewnianym, stoi frezarka do drewna. Ale jak wybrać odpowiednią maszynę i gdzie znaleźć najlepsze oferty? 
Innowacyjne oświetlenie i estetyka w Twoim domu - sekrety listew przysufitowych
Współczesne wnętrza domów i mieszkań ewoluują, stając się coraz bardziej funkcjonalne i estetyczne. W tym kontekście listwy przysufitowe,
Rewolucja Przemysłu 4.0: Innowacje, Technologie i Wyzwania w Nowoczesnej Produkcji
Czwarta rewolucja przemysłowa, znana również jako Przemysł 4.0, zdecydowanie przekształca globalny krajobraz produkcyjny. Ten dynamiczny
Czym wyróżnia się funkcjonalna kuchnia?
Kuchnia jest sercem każdego domu, dlatego wybór mebli i jej aranżacja powinny być przemyślane i dopasowane do naszych potrzeb. Warto zdecydować się na funkcjonalne pomieszczenie,

Czasami po wyjęciu ubrań z pralki, zauważamy, że odzież ma nieprzyjemny zapach. Zastanawiamy się wówczas co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Zatem, jak sprawdzić krok po kroku, co jest powodem tej sytuacji i na jakie elementy należy zwrócić uwagę?

Poszczególne kroki

1.Wyjmujemy filtr z pralki, a następnie opłukujemy go wstępnie pod bieżącą wodą. Następnie powinniśmy zastosować odkamieniacz, gdyż zdarza się, że filtry są pokryte grubą warstwą kamienia, co niekorzystnie wpływa na całe działanie urządzenia. Nie zapominajmy też o wytarciu komory.
2.Szukając sposób na to jak usunąć brzydki zapach z pralki powinniśmy też zajrzeć do szuflady. W szufladzie gromadzi się proszek do prania lub zalega inny płyn piorący, powodując tym samym odór. Szufladę myjemy, stosujemy odkamieniacz, jeśli to konieczne, a następnie wycieramy do sucha. Komorę szuflady także musimy umyć.
3.Przyczyną smrodu może być również zalegająca woda w rurach. Jeśli rury odpływowe są pozaginane, to wówczas w tych miejscach dochodzi do zastojów. Im te rzadziej używamy pralki, tym smród może być większy.
4. Grzyb i pleśń, które rozpanoszyły się we wnętrzu pralki, wymagają potraktowania specjalistycznymi środkami grzybobójczymi. Przydatne w tej kwestii mogą być preparaty dedykowane do pralek automatycznych z aktywnym węglem.

Jak usunąć brzydki zapach z pralki jeszcze skuteczniej?

+Nie zapominajmy o tym, żeby tuż po skończonym praniu i wyjęciu ubrań z urządzenia, zostawić otwarte drzwiczki. Będzie to sprzyjało odpowiedniej cyrkulacji powietrza i pozwoli wyschnąć resztkom wody.
+Od czasu do czasu dobrze jest ustawić program piorący na 90 stopni. Ta czynność ,,wymiecie” bakterie chorobotwórcze oraz odkazić urządzenie. Przed włączeniem pralkę należy opróżnić z odzieży.
+ Możemy przygotować samodzielnie preparat składający się z sody oczyszczonej i octu. Produkty te wchodzą w reakcję chemiczną, która skutecznie dezynfekuje i usuwa przy okazji kamień. Należy wlać przygotowany środek do bębna, a następnie włączyć pralkę. Uważajmy jednak, ponieważ soda może zostawić biały nalot.
Korzystanie z pralki jest o tyle przyjemniejsze, kiedy jest ona czysta i pachnąca. Ponadto, regularne czyszczenie zapobiega szybkiemu psuciu się zarówno poszczególnych elementów, jak i całego urządzenia.