Często udaje się rozwiązać domowe problemy z kanalizacją samodzielnie, stosując tradycyjne gumowe przetykacze lub specjalistyczne środki chemiczne. Co zrobić jednak, kiedy problem leży głębiej, a rury zatkały się już całkowicie? Wówczas trzeba wezwać pogotowie kanalizacyjne, które pomoże naprawić i udrożnić każdą instalację. Czym jeszcze zajmują się specjaliści z tych służb?
Czym zajmuje się pogotowie kanalizacyjne?
WUKO (czyli pogotowie kanalizacyjne), jak już zostało to wcześniej wspomniane, w głównej mierze zajmuje się udrażnianiem instalacji kanalizacyjnych. Technologia wykonania udrożnienia zależy od wielu czynników.
Jakim sprzętem posługują się specjaliści z pogotowia? Aby doprowadzić instalację do pełni używalności, najczęściej stosują sondy video, które pomagają zlokalizować miejsce źródła problemu. W samochodzie służb znajduje się sprężarka, która umożliwia przetkanie instalacji wodą pod wysokim ciśnieniem. Jej strumień jest w stanie rozbić zalegające zanieczyszczenia i przesunąć je w głąb rury. Najbardziej klasycznym elementem wyposażenia są również sprężyny, służące do ręcznego usuwania zanieczyszczeń i udrażniania kanalizacji.
W zależności od rozmiarów zatoru, udrażnianie może trwać do kilku godzin.
Przy problemach z kanalizacją warto sprawdzić ofertę: https://ofma.krakow.pl/oferta/pogotowie-kanalizacyjne
Najnowsze komentarze