TIG/MIG/MAG – jaką metodę spawania wybrać?
Spawanie to proces trwałego łączenia materiałów. Pozornie jest to niekomplikowana czynność, która nie wymaga wielkich umiejętności. Nic bardziej mylnego. Profesjonalny spawacz
10 kroków do pięknego wnętrza domu
Każdy z nas marzył o tym, aby mieć piękny dom i piękne wnętrze. A teraz, gdy żyjemy w XXI wieku, nie jest to już tylko marzenie. Dzięki postępowi technologicznemu możemy z łatwością
Jak urządzić kuchnię w jeden wieczór
Każdy właściciel domu chce mieć nowoczesny i piękny dom. Dom z nowoczesną i piękną kuchnią jest bardziej atrakcyjny i wygląda z klasą. Dlatego ważne jest, aby stworzyć piękną kuchnię.
Jak stworzyć nowoczesny wygląd salonu, nie wydając zbyt wiele pieniędzy
Myślisz że nowoczesny żywy pokój kosztuje ciebie fortunę? Myślę że ty mylisz się ponieważ ty no widziałeś nowoczesnego projekt żywych pokojów które
6 najlepszych wskazówek, jak wybrać motyw dekoracyjny do domu
Dom jest drugą co do wielkości inwestycją, że człowiek robi i najważniejszy. Twój dom musi być urządzone z odpowiednim tematem, aby dom był piękny i przyjazny.
Jaka jest różnica między domem nowoczesnym a tradycyjnym?
Domy tradycyjne to takie, które mają oddzielną kuchnię i jadalnię, pokój dzienny i oddzielną sypialnię. Jest to typ domu, który został zbudowany w dawnych czasach
Jak urządzić dom w stylu eklektycznym
Co to jest styl eklektyczny? Podstawowe informacje o nim.
Eklektyczny to najczęstszy termin używany do dekoracji domu, który miesza różne style. Wiele osób uważa, że styl eklektyczny

Spawanie to proces trwałego łączenia materiałów. Pozornie jest to niekomplikowana czynność, która nie wymaga wielkich umiejętności. Nic bardziej mylnego. Profesjonalny spawacz musi być nie tylko precyzyjny, ale także doświadczony i silny. Przede wszystkim musi jednak umieć dobrać odpowiednią metodę spawania do zlecenia. Realizacja każdego zadania ma więc charakter specjalistyczny. Dowiedz się, jakie są różnice pomiędzy technikami spawania i która z nich jest najlepsza.

Czym różnią się metody spawania?

Spawanie TIG/MIG/MAG to podstawowe metody, używane do łączenia niemal wszystkich metali i ich stopów. Niektóre materiały mają jednak niższą odporność na działanie temperatury. Jest to kluczowe kryterium przy doborze techniki spawania. Profesjonalny spawacz musi przeanalizować wszystkie szczegóły zadania i dobrać odpowiednie parametry. Doświadczenie w pracy z różnymi tworzywami pozwala używać każdej metody spawania z dbałością o najmniejsze detale.

Spawanie TIG – gdzie sprawdza się najlepiej?

Technika TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego (najczęściej helu lub argonu). Przy użyciu tej metody nie ma konieczności stosowania materiału dodatkowego. Umożliwia to spawanie elementów o zróżnicowanej grubości w różnych płaszczyznach, a uzyskane połączenia są wyjątkowo trwałe.

Metodą TIG można spawać blachy od 0,05 mm, co daje bardzo dużo możliwości. Spawacz ma całkowitą kontrolę nad procesem, a ciekły materiał nie rozpryskuje się na boki. Z tych powodów technika TIG jest najczęściej stosowana do spawania stali nierdzewnych i stali wysokostopowych, a także aluminium, miedzi, niklu i tytanu.

Spawanie MIG i MAG – do czego używać?

Spawanie tzw. migomatem opiera się na działaniu osłony gazów. W dużym skrócie podczas tej metody z uchwytu wysuwa się drut spawalniczy, który stapia się w łuku elektrycznym. Materiał ze stopionego elementu miesza się z tworzywem łączonym. Wówczas powstaje płynne jeziorko, które po chwili krzepnie i tworzy złącze.

MIG i MAG należą do niezwykle wydajnych metod spawania. Gwarantują możliwość łączenia różnych metali i ich stopów w wielu płaszczyznach, jednocześnie zachowując wysoką jakość spoiny. Technika MIG stosowana jest głównie do aluminium, magnezu oraz metali niezależnych i ich stopów. Z kolei metoda MAG wykorzystywana jest do łączenia stali konstrukcyjnych niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych.

Jaka metoda spawania jest najlepsza?

Każda z technik spawania ma oczywiście swoje zalety i wady. Metody mogą być stosowane w przypadku spawania różnego rodzaju materiałów. Kluczowe jest jednak dopasowanie parametrów i dobór odpowiedniej techniki pod konkretne zlecenie. Jakość spawu w dużej mierze zależy też od doświadczenia i umiejętności spawacza. Dlatego dostosowanie metody najlepiej zostawić profesjonalistom. Firma Konstalmet oferuje usługi spawania TIG, MIG oraz MAG, wykonywane przez specjalistów, którzy wykonali wiele zleceń. Wybiorą oni odpowiednią technikę i stworzą trwałe spoiwo wysokiej jakości.